fb-pazdziernika

Open call

Zapraszamy doktorantów, artystów, studentów i absolwentów różnych kierunków do nadsyłania tekstów (krytycznych i literackich: max. 25 tys. znaków ze spacjami) oraz prac artystycznych, powstałych w dowolnych mediach (video, fotografia, rysunek, obraz, rzeźba, komiks, performance, etc.) do drugiego numeru magazynu Woof Woof Arf Arf.

deadline: 30 października 2016 r.
publikacja: grudzień 2016 r.
informacje: www.facebook.com/woofarfmagazine

Zgłoszenia do trzeciego numeru Woof Woof Arf Arf (wraz z wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową, do pobrania poniżej) prosimy przesyłać na maila: woofarf@woofarf.com

Trzeci numer związany jest z szeroko pojętą koncepcją czarnych dziur.

CZARNA DZIURA

Czarna dziura to „czysta transcendencja”, czasoprzestrzeń, której nic, nawet światło, nie może opuścić. Rodzi się w miejscu umierających gwiazd. Pochłania materię, a zderzając się z innymi czarnymi dziurami osiąga wielkość milionów mas Słońca. Pochłania światło, nie odbijając niczego. Nie można się z niej wydostać. Wyznacza granicę bez powrotu. Znajduje się wewnątrz własnego horyzontu zdarzeń, wszelkie wyimaginowane próby ucieczki prowadzą donikąd. W jej wnętrzu czas spowalnia, na zewnątrz – całkiem znika. Pochłania wszystko co jest wokół. Jest pełna niewyjaśnionych osobliwości, w niej kończy się czas, a grawitacja wzrasta do poziomu nieskończoności. Czarna dziura wciąga, kurczy się, rozpręża. Fascynuje, przyciąga, pochłania. Niektórzy widzą w niej tunel do innego wszechświata, inni korek w wannie pełnej galaktyk, czarny kleks, nieskończoną kałużę, aksamitną plamę niepamięci. Czarna dziura to zagadka, w której kręcimy się jak w wirze. Czas, żeby pochłonęła następny numer Woof Woof’a.

dokumenty do pobrania