czarna dziura - trzeci numer magazynu

Trzeci numer związany jest z szeroko pojętą koncepcją Czarnej Dziury.

Czarna dziura to „czysta transcendencja”, czasoprzostrzeń, której nic, nawet światło, nie może opuścić. Rodzi się w miejscu umierających gwiazd. Pochłania materię, a zderzając się z innymi czarnymi dziurami osiąga wielkość milionów mas Słońca. Pochłania światło, nie odbijając niczego. Nie można się z niej wydostać. Wyznacza granicę bez powrotu. Znajduje się wewnątrz własnego horyzontu zdarzeń, wszelkie wyimaginowane próby ucieczki prowadzą donikąd. W jej wnętrzu czas spowalnia, na zewnątrz – całkiem znika. Pochłania wszystko co jest wokół. Jest pełna niewyjaśnionych osobliwości, w niej kończy się czas, a grawitacja wzrasta do poziomu nieskończoności. Czarna dziura wciąga, kurczy się, rozpręża. Fascynuje, przyciąga, pochłania. Niektórzy widzą w niej tunel do innego wszechświata, inni korek w wannie pełnej galaktyk, czarny kleks, nieskończoną kałużę, aksamitną plamę niepamięci. Czarna dziura to zagadka, w której kręcimy się jak w wirze. Czas, żeby pochłonęła następny numer Woof Woof’a.

Prace oraz teksty naukowe publikowane w magazynie wybierane są spośród propozycji przesłanych jako zgłoszenia „open call”. Wydanie każdego numeru wiąże się z serią wystaw towarzyszących odbywających się w różnych miastach Polski i prezentujących prace odnoszące się do głównego tematu magazynu. Kuratorkami projektu są Marta Ostajewska i Urszula Kluz-Knopek.

ARTYŚCI ZAKWALIFIKOWANI DO trzeciego NUMERU

Karolina Balke (1988) karolinabalke@gmail.com | www.karolinabalke.tumblr.com
Olga Byrska(1991)
Monika Brzegowska (1983) brzegowskam@op.pl | www.brzegowska.blogspot.com
Dagny Dobrowolska (1978) dagny.dobrowolska@gmail.com | www.rupieciarniaa.blogspot.com
Anna Katarzyna Domejko a.k.domejko@gmail.com | www.annakatarzynadomejko.com
Tomasz Drewicz (1982) t.drewicz@gmail.com | www.tomaszdrewicz.art.pl
Katarzyna Hoffmann (1991) katarzyna.hoffmann@interia.pl | www.katarzynahoffmann.blogspot.com
Konrad Juściński  (1977) konradjuscinski@gmail.com, www.konradjuscinski.wix.com/konradjuscinski
Katarzyna Klich (1976) klichnet@gmail.com
Urszula Kluz-Knopek (1985)  ula@adija.pl| www.adija.pl | www.studiobaklazan.pl
Kamila Kobierzyńska (1991) kamilakobierzynska@gmail.com | www.kamilakobierzynska.com
Anna Róża Kołacka (1992) annarozakolacka@gmail.com | www.arkolacka.blogspot.com
Paweł Korbus (1983) borsuqow@gmail.com| www.pawelkorbus.carbonmade.com
Ryszard Paweł Kostecki (1982) kostecki@fuw.edu.pl | www.fuw.edu.pl/~kostecki
Marek Kucharski (1982) marek.kucharski@gmx.com | www.marekkucharski.wixsite.com/prace
Ewa Kulesza (1977) ewakulesza@poczta.onet.pl
Kasper Lecnim (1990) lecnim@gmail.com | www.lecnim.com
Izabela Maciejewska (1975) izabela_maciejewska@wp.pl | www.izabelamaciejewska.art.pl
Agnieszka Mastalerz (1991) agmastal@gmail.com | agnieszkamastalerz.tumblr.com
Paweł Matyszewski (1984) pawel.matyszewski@gmail.com | www.pawelmatyszewski.com
Iwona Ogrodzka (1991) iwonaogrodzka@gmail.com | www.iwonaogrodzka.wordpress.com
Marta Ostajewska (1980) marta.ostajewska@gmail.com| www.martaostajewska.com
Martyna Pająk (1991) pajak.martyna@wp.pl | www.martynapajak.pl
Natalia Pakula (1982) natalia.pakula@gmail.com | www.nataliapakula.tumblr.com
Agnieszka Piasecka (1989) agnieszkapiaseckaphoto@gmail.com
Aga Piotrowska (1985) agapiotrowska@onet.pl | www.agapiotrowska.com
Eliza Proszczuk (1980) elizapro@gmail.com | elizaproszczuk.com
Damian Reniszyn (1989) damianreniszyn@gmail.com| www.damianreniszyn.com
Zuzanna Rokita (1988) zuzann.rokita@gmail.com| www.zuzannarokita.com
Patryk Różycki (1992) patrykrozycki1992@gmail.com
Marta Stachowska (1983) stachowska.marta@gmail.com | www.martastachowska.com
Maja Starakiewicz (1992) maja.starakiewicz@interia.pl | www.maja.starakiewicz.pl
Paweł Stasiewicz (1982) ps.stasiek@gmail.com
Maja Staśko (1990) majastasko@gmail.com
Katarzyna Szaulińska (1987) szaulinska@gmail.com | www.szaulinska.carbonmade.com www.czarnefale.blogspot.com
Natalia Wiśniewska (1985) nataliawisniewska01@gmail.com | www.nataliawisniewska.com
Marcelo Zammenhoff (1970) marcelozi@op.pl | marcelozi.wixsite.com/marcelo-zammenhoff
Ewa Żuchnik (1986) ewazuchnik@gmail.com | ewazuchnik.tumblr.com